Nedir?

Merhabalar,
Pazarlama Makaleleri, Zeki Yüksekbilgili tarafından editörlüğü yapılan bir projedir. Amaç, Türkiye’de Türkçe yazılmış olan tüm makaleleri bir arada kullanıcıların hizmetine sunmaktır.
Yayına girdiği 2009 yılından bu yana bir milyondan fazla kullanıcı tarafından ziyaret edilen pazarlamamakaleleri.com, tüm içeriği kategorilendirilmiş bir şekilde sunmaktadır. Tüm makalelere yorum yapılabilir.
Makaleler, muhakkak yazar isimleri ile birlikte siteye yüklenmektedir.
Siteye arzu eden tüm yazarlar katkıda bulunabilir, makalelerinizi info@pazarlamamakaleleri.com adresine yollayarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.
İzinsiz olarak makalenizin bu sitede yayınlandığını düşünüyorsanız, bunu bildirmeniz durumunda makaleniz derhal site arşivinden kaldırılacaktır.
Saygılarımla,
Dr. Zeki Yüksekbilgili

Yüksekbilgili Eğitim ve Danışmanlık

Son Yazılar

Pazarlama Yöneticileri Üzerine

Pazarlama Yöneticileri Üzerine / Prof. Dr. A. Ercan GEGEZ

Üniversitede araştırma görevlisi olduğumda “hangi alanda çalışıyorsun?” diye sorduklarında pazarlama dediğim zaman bazı insanların suratındaki o hayal kırıklığı ifadesini hep hatırladım. Bu öyle içime işlemiş ki, bazen alakasız kişilerin surat ifadelerini “hangi alanda çalışıyorsun sorusuna pazarlama cevabı almış kişi ifadesi” olarak tanımladığım da olmuştur.

Zaman içinde pazarlamanın önemi benim asistanlık yıllarıma kıyasla daha fazla anlaşılmaya başladı.
Şimdi durum bu kadar kötü değil. Ağzı iyi laf yaptığı için pazarlama yüksek lisansı yapmak istediğini söyleyenleri bir kenara koyarsak, genelde pazarlama yöneticileri geçmişe kıyasla daha stratejik bir konum işgal ediyorlar. Ama gelinen noktada da ileriye dönük bir değişim şart gibi.

Okumaya devam et
Yüksekbilgili Eğitim ve Danışmanlık
  1. 2023 Yılında Pazarlama Bir Cevap Yazın
  2. Kabile Pazarlaması Bir Cevap Yazın
  3. Yapay Zeka ve Pazarlama Bir Cevap Yazın
  4. Pazarlama ve Metaverse Bir Cevap Yazın
  5. Pazarlama Kaç Sıfır? Bir Cevap Yazın
  6. 2022 Yılında Pazarlama Aktiviteleri Bir Cevap Yazın
  7. Abonelik Ekonomisi Bir Cevap Yazın
  8. Pandemi Pazarlamada Neleri Değiştirdi? Bir Cevap Yazın
  9. İyilik Ekonomisi Bir Cevap Yazın