Şirketler ve İçerik Pazarlama [İnfografik]

Şirketler ve İçerik Pazarlama [İnfografik]

Mertcan Ermiş

İçerik pazarlama bilgi ve paylaşımı içeren formatların mevcut ve potansiyel tüketiciye sunulmasıdır. Yeni pazarlama trendlerinden olan içerik pazarlama müşterilere daha kaliteli, ilgili ve değerli bilgiler sunar. İçerik pazarlama okuyucunun ve ya izleyicinin dikkatini muhafaza edilerek geliştirilmesi açısından sıradan pazarlama yöntemlerine karşın daha faydalı ve kalıcıdır.
E-dergiler, viral videolar, podcastler, e-posta reklamları, blog yazıları, basın bültenleri birçok içerik pazarlamacıya yeni medya düzeninin sunduğu seçenekler arasındadır. Sosyal medyada kitle iletişim araçları kolay ulaşılır ve masrafı diğer araçlara göre daha az olduğundan içerik kısa vadede mevcut ve potansiyel kitleye ulaşabilir. İçerik pazarlamanın asıl amacı ürün ve hizmetler hakkında iyimser bir düşünce yaratmak, markanın tanınmasını sağlamak, müşterinin faaliyetlerinin ölçülerek iyileştirici geri dönüşler yapmaktır.
Sosyal ağlar ve bloglar içerik pazarlamacılar için en uygun yayın organlarıdır. İnfografikte yer alan verilere göre pazarlamacıların içerik üretme ve bütçe ayırma konusunda problem yaşadıkları kesin. İçerik üretmek ‘kaliteli ve ilgi çekici’ özelliklerini taşımak zorunda olduğunda pazarlamacılar için problemlere bir yenisi daha ekleniyor. Çünkü içerik kullanıcının karar vermesinde etkili olma, ürün ve hizmetlere trafik sağlama, müşteri memnuniyetini ölçme ve marka bilinirliği açısından önemlidir.
Şirketler içerik pazarlamayı kullanmalı çünkü kitle iletişim araçlarının son hali ve global ticaret ağı şartları bunu zorunlu kılıyor. Marka değerinizi korumak, geliştirmek için içerik pazarlama geleneksel reklam tekniklerine nazaran inovasyoncu bir yapıya sahip olmakla beraber müşteri ile marka arasında birebir iletişimin yoludur.

Görsel Kaynak: yenimedyaduzeni.com

Yüksekbilgili Eğitim ve Danışmanlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir