Satışları Artırmak İçin Kullanacağınız 5 İyi Fikir

Satışları Artırmak İçin Kullanacağınız 5 İyi Fikir

İşte size satışlarınızı artırmak için kullanabileceğiniz 5 iyi fikir.

• Gerçekleşme tarihlerini erkene çekin: İngilizce’deki terimiyle “deadline”lar ya da Türkçesiyle “Gerçekleşme tarihleri”, yönetim açısından kritik bir önem taşır. Ama gerçekleşme tarihleri, pazarlama açısından da çok önemlidir! Müşterilere yönelik önceden bildirilen teslim tarihlerini erkene çekerek ürünü bir ya da bir kaç gün enken teslim etmek, onları her zaman etkileyecek ve bir dahaki sefere alışverişini yine sizden yapmasını sağlayacaktır.

• Müşteriyi mesai saatleri sonrasında arayın: İş dünyasının kalıplaşmış kurallarından biri, müşteriye yönelik telefon çağrılarının mesai saatleri arasında yapılmasıdır. Oysa, onlara bir sorumluluk yüklemeye yönelik olmayan çağrıları mesai saatleri dışında yapmanız (Örneğin son satın aldığı ürünle ilgili şikayetlerini öğrenmek ya da teknik destek vermek amacıyla onu aramanız), dilediği anda size ulaşabileceği duygusunu uyandıracaktır.

• Kahvaltıları deneyin: Müşterilerinize, öğle yemeklerinde bir araya gelmek için zaman ayıramıyor musunuz? Kahvaltıları deneyin! Günün en hareketli saatlerinde müşterinizle bir araya gelmeniz gerçekten güç olabilir. Peki ama sabah kahvaltıları ne güne duruyor? Üstelik, kahvaltılar daha ucuz olduğu için pazarlama bütçenize de olumlu katkıda bulunacaktır…

• Sesli yanıt sisteminde “haftanın püf noktası”: Müşterileriniz, telefonla size ulaşamamaktan ve her seferinde sesli yanıt sisteminin mekanik sesiyle karşılaşmaktan mı şikayetçi? Tele sekreterinize, müşterilerinizin iş alanlarında kullanacağı “haftanın püf noktaları” kaydedin ve böylelikle siz ofiste olmadığınız zaman dilimlerinde onlara değer sağlayın. Size ulaşamamakla ilgili şikayetler azalacaktır…

• En etkili 5 kelime:  Özellikle restoranların ve perakendecilerin satışlarını artırıcı altın kural: Müşterinizi her alışverişi sonrasında, “Teşekkür ederim. Yarın görüşmek üzere” ifadesiyle uğurlayın.

Yüksekbilgili Eğitim ve Danışmanlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir