Adwords hesabı açmak – Google Volume 1

Adwords hesabı açmak-Google Volume 1

Serbay Ayzit

Uzaktan bakınca belki de adwords hesabı açmak para yatırmak falan çok zor gelebilir ama aslında işlemler çok basit.

İlk yazımda kısaca buna değinmek istedim;

İlk önce bir gmail hesabı ediniyoruz, edinmesek bile adwords kayıt sayfasında edinebiliriz. http://adwords.google.com/select/Login bu adresten kayıt olarak işlemimize devam edelim. Mail adresimiz varda olabilir yeni de almış olabiliriz farketmez, google adwords den gmail hesabımızla giriş yaparız ve daha sonra adwords işlemlerini tamamlamak için devam ederiz.

Bizden text metin olarak yani reklamımızda hangi yazıların gözükmesini istediğimizi seçtirir, çıkmak istediğimiz anahtar kelimeleri seçtirir ve bunun gibi bazı bilgileri doldurduktan sonra(yönetmelikler oldukça açık olduğundan uzatmak istemedim) hesabımıza giriş yapabiliriz. İlk başta doldurduğunuz anahtar kelime ve reklam metni çok kafanızı kurcalamasın daha sonra istediğiniz kadar oynama yapabilirsiniz üzerinde.

Şimdi esas nokta ödeme noktası burda ne yapmalı acaba? Bazılarımız bu aşamada kredi kartından dolayı güvenmiyor bile olabilir ama google’ın bütün sayfaları ssl sertifikalı ve aynı zamanda google’ın böyle şeylere göz yummayacağı çok aşikar. Bu yüzden gönül rahatlığıyla 2 seçenekten birini seçeriz.

Ya ön ödemeli yaparız, ya da sonradan ödemeli.

Ön ödemeli; kredi kartınızdan istediğiniz tutarı çektirirsiniz ve yaptığınız reklam harcamaları bu tutardan düşer. İstediğiniz kadar yatırabilirsiniz. İsterseniz 15 ytl yatırın. Ben bu yöntemi daha çok tercih ediyorum. Nedenini diğerini açıkladıktan sonra söyleyeceğim.

Sonradan ödemeli de ise; kredi kartınızı veriyorsunuz siz harcama yaptıktan sonra belli bir gün içerisinde para toplam olarak kredi kartından çekiliyor.

Unutmadan 7 ytl etkinleştirme ücretini her halukarda ödüyorsunuz. Şimdi neden ön ödemeli alın dememde ki sebep ise diğerinde yani sonradan ödemelide hesabınızda günlük harcaması gereken tutarı yanlış girmiş olabilirsiniz ve bu yüzden siz farkedene kadar, size yüklü bir fatura gelebilir. Diğerinde yani ön ödemede ise ödediğiniz paradan daha fazlasını çekmeleri gibi bir olasılığınız ortadan kalkar.

İlk girişi böyle açıkladık. Korkmayın herkes çok rahatça hesap açıp güvenle para yatırıp saniyeler içinde google reklamlarına başlayabilir.

Yüksekbilgili Eğitim ve Danışmanlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir